RESULTS OF THE 9TH RAS HENDRE WALLOG TRAIL RACE, ABERGYNOLWYN, 30TH JULY, 2009

 

1st  - Ifan Richards (Meirionnydd R.C.)             - 17.06mins

2nd - Tad Dicker (Fleet & Crookham A.C.)        - 17.23mins (1st Male Over-40)

3rd  - Dewi Roberts (Bro Dysynni A.C.)             - 17.43mins

4th  - Mark Atherton (Meirionnydd R.C.)            - 17.58mins

5th  - Adam Preston (Meirionnydd R.C.)            - 18.14mins

6th  - Dylan Jones (Bro Dysynni A.C.)               - 18.18mins

7th  - Tom Jones (Bro Dysynni A.C.)                 - 19.21mins

8th  - Glyn Lewis (Bro Dysynni A.C.)                 - 19.26mins (1st Male Over-50)

9th  - Frankie Vaughan (Meirionnydd R.C.)         - 20.32mins

10th- Rhys Roberts (Bro Dysynni A.C.)             - 20.58mins (1st Junior Boy)

11th- Sebastian Haddock (Aldershot)                - 21.09mins

12th- Aaron Roberts (Bro Dysynni A.C.)            - 21.10mins

13th- Andrea Vaughan (Meirionnydd R.C.)         - 21.15mins (1st Female)

14th- Kevin Evans (Meirionnydd R.C.)               - 21.51mins (1st Male Over-45)

15th- Dion Roberts (Bro Dysynni A.C.)              - 22.06mins

16th- Richard Griffiths (Bro Dysynni A.C.)          - 22.08mins (1st Male Over-55)

17th- Nich Bradley (Meirionnydd R.C.)               - 22.24mins

18th- Tom Lewis (Bro Dysynni A.C.)                  - 24.40mins

19th- Huw Williams (Llanllwyda)                        - 25.34mins (1st Local)

20th- Stephen Owen                                        - 26.06mins

21st- Gwennan Roberts (Bro Dysynni A.C.)       - 27.23mins (1st Female Over-45)

22nd-Tom Markham                                        - 27.30mins

23rd- Huw Jones                                             - 27.33mins

24th- Colin Markham                                       - 27.59mins

25th- Oscar Hutchinson                                   - 30.05mins

26th- Caleb Fisher                                           - 30.54mins

27th- Andy Unwin (Bro Dysynni A.C.)                - 31.08mins

28th- Cara Evans (Meirionnydd R.C.)                 - 31.48mins (1st Girl)

29th- Janet Preston (Meirionnydd R.C.)             - 31.49mins (1st Female Over-35)

30th- Tracey Evans (Meirionnydd R.C.)              - 31.49mins

31st- Rhys Fisher                                            - 33.45mins

32nd-Gareth Crowley                                       - 33.53mins

33rd- Chris Lewis (Bro Dysynni A.C.)                - 33.53mins

34th- Rhian Bryan                                           - 35.18mins

35th- Ann Lewis                                              - 35.18mins (1st Female Over-50)

36th- Robert Pugh Rees                                   - 36.22mins

37th- David Bryan                                            - 43.24mins

38th- Emily Anderson (Lymm)                           - 45.59mins

39th- Lisa Markham                                         - 45.59mins