RESULTS OF THE 7TH RAS HENDRE WALLOG TRAIL RACE, ABERGYNOLWYN, 2ND AUGUST, 2007

 

1.  Mark Fowles (Bro Dysynni A.C.)       - 15.58mins (1st male)

2.  Mathew Roberts (Eryri Harriers)       -  16.14mins

3.  Steve Gilliland (Bro Dysynni A.C.)     - 16.25mins (1st male o/45)

4.  Dewi Roberts (Bro Dysynni A.C.)      - 17.03mins (1st male o/35)

5.  Gerwyn Pugh (U/A)                              - 19.25mins (1st junior male)

6.  Dylan Jones (Bro Dysynni A.C.)         - 20.08mins

7.  Ed Powl-Jones (U/A)                           - 20.25mins (1st junior boy)

8.  Chris Lewis (Bro Dysynni A.C.)          - 20.56mins (1st male o/50)

9.  Kevin Evans (Meirionnydd R.C.)         - 21.07mins

10.Dewi Pugh (U/A)                                   - 21.18mins

11.Richard Griffiths (Bro Dysynni A.C.)   - 22.02mins

12.Dion Roberts (Bro Dysynni A.C.)        - 22.12mins

13.Aron Roberts (Bro Dysynni A.C.)        - 22.14mins

14.Alan Jones (Bro Dysynni A.C.)            - 22.25mins

15.Bob Chilton (Bro Dysynni A.C.)           - 23.35mins

16.James Morgan (U/A)                            - 24.46mins

17.Dilwyn Bryan (U/A)                                - 25.23mins (1st Abergynolwyn male resident)

18.Steffan Owen (U/A)                               - 25.26mins

19.Iwan Jones (U/A)                                   - 25.42mins

20.Jake Hutchinson (U/A)                          - 26.02mins

21.Huw Williams (U/A)                               - 26.03mins

22.Danny Evans (U/A)                                - 26.49mins

23.Huw Jones (U/A)                                    - 26.53mins

24.Colin Markham (U/A)                             - 27.55mins

25.Adele Powl-Jones (U/A)                        - 29.05mins (1st lady)

26.Aled Jones (U/A)                                    - 29.18mins

27.Jean Napier (Bro Dysynni A.C.)           - 29.29mins (1st female o/55)

28.Andy Unwin (Bro Dysynni A.C.)            - 31.38mins (1st male o/40)

29.Sheila Symonds (Bro Dysynni A.C.)    - 32.46mins (1st female o/70)

30.Dafydd Bryan (U/A)                                - 33.52mins

31.Michelle Lewis (U/A)                              - 33.53mins (1st Abergynolwyn female resident)

32.Helen Rickard (U/A)                               - 35.59mins (1st female o/40)

33.Julie Mayos (U/A)                                   - 35.59mins (1st female o/35)

34.Emily Day (U/A)                                      - 36.24mins (1st junior girl)

35.Hayley Draper (U/A)                               - 36.25mins

36.Cara Evans (U/A)                                   - 36.26mins

37.Tom Lewis (Bro Dysynni A.C.)             - 37.58mins

38.Chloe Evans (U/A)                                 - 39.51mins

39.Tracey Evans (Meirionnydd R.C.)        - 39.53mins

40.Bethany Draper (U/A)                            - 39.55mins

41.Lisa Markham (U/A)                               - 40.13mins